diskusia

Vážený návštevník, tu máte priestor na vaše otázky na všetko okolo stromčekov.

 

Vy sa pýtate , My odpovedáme!!!

Dátum: 15.03.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:cyprustek alebo tuja

dobrý den
určite tuju, bud smaragd- rastie pomalšie ako brabant ale netreba ho strihať a vytvara pekný živý plot.
alebo spomínaný brabant ktorý rastie rýchlejšie ale treba ho často zastrihávať a tak vytvorý pekny plot
s pozd
Lovász

Dátum: 26.02.2011

Vložil: Gabriel

Titulok: Energeticke stromy

Dobry den chel by som sa spitat ci exzustuju take energeticke stromy ktore sa rychlo rastu a daju sa vyrubat kazde 3-4 roky, a to priemer asi kolko cm. Dakujem

Dátum: 26.02.2011

Vložil: www.stromceky-lovasz.sk

Titulok: Re:Energeticke stromy

Dobrý.
je viacej druhov energetických drevín ale vždy závisí na lokalite, teple, na druhu zhodnotenia a čo preferujete.
Na štiepku je ideálna vŕba, topoľ či agát. Ak chcete na kúrenie tak preferujem agát či brezu, ktoré su vhodné na spalovanie už po vyrúbaní. Vŕba či topoľ obsahujú veľa vody takže treba rok sušiť. dreviny pri krátkej rubnej dobe obnovujú rast, takže netreba znova vysádzať. Napíšte mi lokalitu a vaše predpoklady, rád poradím konkrétne pre danú lokalitu.
Lovász

Dátum: 19.02.2011

Vložil: Štefan Rakovský

Titulok: Živý plot ZM

Dobrý deň,
chcel by som vytvoriť živý plot zo stálozelených drevín (tuje, cypruštek alebo iné), ktoré nerastú príliš do výšky a možno ich ľahko udržať na výške cca 2,0 m. Prosím poraďte mi, aký druh je najvhodnejší a v akých vzdialenostiach ich treba vysadiť. Ide o plot na Z strane pozemku (dosť slnka) v Zl. Moravciach a o mierne kyslú pôdu.

Dátum: 19.02.2011

Vložil: lovász

Titulok: Re:Živý plot ZM

Dobrý deň, tak okrem spomínaných druhov tují (smaragd, brabant, golden globe,)cypruštekov. odporúčam dráč juliin, vtáčí zob vždyzelený, Hlohyňu šarlátovú, vavrínovec (nieje v zozname ale viem zabezpečiť) a aj mahóniu. Z ihličnanov smrek obyčajný alebo strieborný ktoré sa strihom dajú udržať v tej výške ľahko.
vzdialenosť sa líši podľa druhu ale väčšinou je to v rozmedzí 3-5 kusov na bežný meter, pôda by nemala byť problém.
pekný deň.

Dátum: 17.02.2011

Vložil: vladimir

Titulok: vavrínovec lekársky

dobry den,rad by som videl v buducnosti videl vo vasej ponuke tuto rastlinu, peknu na zivy plot.... dakujem

Dátum: 17.02.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:vavrínovec lekársky

Dobrý deň, v budúcnosti sa objaví , ale momentálne ho zabezpečujem len na vyžiadanie. Ak máte záujem napíšte mi, je tu aj uvedené, že ak Vás zaujíma niečo iné, treba sa spýtať, nakoľko sú tieto rastliny drahšie a preto ich nedržím na sklade. Ale po dohode ho zabezpečím, tak isto aj Cédre a iné veci ktoré pestujú moji dodávatelia.
s pozd.
Lovász

Dátum: 07.02.2011

Vložil: E. Nemčeková Hontianske Nemce

Titulok: Re:Juniperus virginiana "Skyrocet"- Borievka skalná

Prajem pekný večer,
mám záujem o niektoré ihličnany, nemáte však v zozname borievku skalnú, nebude v dohľadne v ponuke? V prípade, že áno ojednala by som si u vás túto plus iné rastlinky do živého plota.
Ďakujem

Dátum: 08.02.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Re:Juniperus virginiana "Skyrocet"- Borievka skalná

dobrý deň.
Pracujeme na Borievkach ale momentálne ich ešte nemáme potvrdené. Kludne si objednajte druhy ktoré Vás zaujali a pripíšte dopyt na danú Borievku a keď bude v ponuke tak Vás budem informovať. Borievky budú v črepníkoch takže sa budú môcť vysádzať celoročne tak ako aj všetky tuje.
s pozd.
Lovász Zoltán

Dátum: 15.01.2011

Vložil: František

Titulok: Smreky na vianočné stromky

Dobrý deň
chcem sa opýtať či máte smreky a borovice na tento účel a či máte viac veľkostí.
konkrétne s. strieborný , engelmani a b. čierna
ďakujem

<< 18 | 19 | 20 | 21 | 22 >>

Pridať nový príspevok